Kategorie:

hide

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

Systemy kompetencji i rozmów rozwojowych

Nasze podejście:

Pomagamy stworzyć opis potrzebnych kompetencji – organizacyjnych i stanowiskowych. Pracujemy tak, aby zapewnić proste, czytelne i skuteczne rozwiązania. Przygotowane przez nas profile pomagają w prowadzeniu trafnych selekcji oraz planowaniu właściwych i precyzyjnych działań rozwojowych. Pomagamy też w wykorzystaniu naszych bądź istniejących już profili kompetencyjnych do prowadzenia rozmów okresowych powiązanych z systemami wynagrodzeniowymi i ścieżkami kariery. Stosujemy opracowany przez nas słownik kompetencyjny bądź tworzymy wspólnie z klientem Słownik Kompetencyjny dostosowany do specyfiki organizacji. Pomagamy firmom przygotować swoich menedżerów do prowadzenia profesjonalnych rozmów okresowych, których celem jest zapewnienie najwyższych standardów pracy, rozwoju kompetencji a także adekwatne motywowanie finansowe wspierające rozwój kompetencji.

Etapy pracy:
 • etap diagnozy; związany jest z rozpoznaniem i analizą organizacji z jej strategią, planami na przyszłość, strukturą i kluczowymi obszarami kompetencyjnymi;
 • etap koncepcji; związany jest z opracowaniem założeń dotyczących profilu kompetencyjnego, określeniem stanu obecnego i docelowego oraz opracowaniem kluczowych kompetencji specyficznych dla branży czy firmy;
 • etap wdrożenia; zakłada weryfikację i uszczegółowienie proponowanego profilu oraz przygotowanie menedżerów do praktycznego korzystania z niego.
 • przygotowanie formularza do prowadzenia rozmów okresowych,
 • przygotowanie komunikacji wewnętrznej,
 • przeprowadzenie szkoleń dla menedżerów monitorujących kompetencje swoich pracowników,
 • przeprowadzenie szkoleń dla wewnętrznych trenerów i/lub pracowników działu HR długoterminowo monitorujących zarządzanie kompetencjami w firmie.

Nasze doświadczenie:

Rozumiejąc i posiadając wieloletnie doświadczenie zarówno w tzw. twardych aspektach zarządzania jakim jest obszar wynagrodzeń jak i w pracy związanej z diagnozą talentów i analizą kultur organizacyjnych, oferujemy proste rozwiązania pozwalające skutecznie zarządzać potencjałem ludzkim. Projekty budowy profilu kompetencyjnego trwają zazwyczaj od 0,5 do 2 miesięcy w zależności od różnorodności profili stanowiskowych wewnątrz organizacji oraz wielkości firmy. Diagnoza talentów w organizacji poprzedzona jest najczęściej budową profilu organizacyjnego lub profili stanowiskowych.
Korzyści ze współpracy z nami

W unikalny sposób łączymy doradztwo tzw. twarde – związane np. z planowaniem wynagrodzeń, z miękkim – związanym z diagnozą i rozwojem kompetencji. Dzięki temu oferujemy proste rozwiązania pozwalające skutecznie zarządzać potencjałem ludzkim.

 

Matryca kompetencji pracowników produkcyjnych

Główne funkcjonalności rozwiązania:
 • Wykresy z liczbą osób początkujących, średnio zaawansowanych, biegłych oraz trenerów w każdym z procesów / maszyn:
  • Pokaż / ukryj
  • Dla całego obszaru / dla wybranego zespołu
  • Z uwzględnieniem planu / bez uwzględnienia planu
 • Sygnalizacja, czy proces/maszyna ma wystarczającą liczbę osób o odpowiednim poziomie umiejętności
 • Możliwość wykluczenia osób niedostępnych (urlop, choroba, itp.) z podsumowania
 • Możliwość szybkiego wylistowania wszystkich wpisanych szkoleń
 • Możliwość szybkiego wylistowania pracowników ze wszystkich obszarów
 • Podsumowanie umiejętności wybranego pracownika z uwzględnieniem wszystkich obszarów, w których pracuje
  • Wykres
  • Lista wszystkich obsługiwanych procesów / maszyn
Diagnoza talentów

Nasze podejście:

Największy wpływ na efektywność pracowników, zwłaszcza na kluczowych stanowiskach ma właściwe dopasowanie ich potencjału i talentu do zakresu odpowiedzialności i pełnionych ról. Mamy doświadczenie we właściwym dobieraniu talentów do zadań jak również w tworzeniu struktur i zakresów odpowiedzialności, które w optymalny sposób korzystają z potencjału pracowników.

Oferujemy podejście, które gwarantuje obiektywną i trafną diagnozę kompetencji i talentów pracowników na różnych szczeblach organizacji. W zależności od indywidualnych potrzeb naszych klientów oraz zdefiniowanego celu przeprowadzanego badania, wykorzystujemy do tego celu różne metody min.: Indywidualne Wywiady Kompetencyjne, Assesment Center bądź też Development Center. Diagnozując kompetencje pracowników posługujemy się opracowanym przez nas Słownikiem Kompetencyjnym, na podstawie którego charakteryzujemy indywidualne talenty u wybranych osób.

Etapy pracy:
 • Przeprowadzanie diagnozy kompetencyjnej w organizacjach może być podyktowane różnymi potrzebami. Dlatego w zależności od Państwa sytuacji, projekty te mogą mieć różny przebieg. Najczęściej jednak prowadzone są w następujących etapach:
 • określenie wymogów kompetencyjnych,
 • zaprojektowanie narzędzi diagnostycznych (scenariusz Indywidualnego Wywiadu kompetencyjnego lub zestaw kwestionariuszy, testów psychologicznych, wywiadów, interaktywnych ćwiczeń / sytuacji w przypadku prowadzenia Assesment / Development Center),
 • diagnoza kompetencyjna – Wywiady lub Assesment / Development Center,
 • raport z badania,
 • informacja zwrotna dla badanego.

Nasze doświadczenie:

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w pracy związanej z diagnozą talentów a także z analizą kultur organizacyjnych. Rozumiejąc oba te aspekty, zapewniamy wartość dodaną w postaci oceny dopasowania do rzeczywistych wymogów kompetencyjnych i kulturowych osób ocenianych. Mając wieloletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej i psychoanalitycznej, potrafimy też zadbać o niedoceniany często aspekt komfortu psychicznego osób badanych. Posiadamy wieloletnie doświadczenie trenerskie i coachingowe, dzięki czemu zapewniamy najwyższą jakość pracy rozwojowej z grupami. Potrafimy pracować z oporem i radzić sobie z trudnymi sytuacjami interpersonalnymi. Projekty diagnozy kompetencyjnej trwają zazwyczaj od 1 do 8 miesięcy w zależności od ilości pracowników poddanych diagnozie.

Dane kontaktowe:

InConsulting s.c.

Al. KEN 84/43

02-777 Warszawa

e-mail: [email protected]

Szymon: +48 691 601 613

Zofia: +48 604 130 217

 

Formularz kontaktowy: